Hakkımızda

YERLİ ELEKTRİKLİ GÜVENLİK KABİNLİ TAKSİLERİN ÜRETİMİ VE FİNANSMANIN SAĞLANMASI VE DE İHRACATININ NASIL YAPILMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA DEVLET BAŞKANINA DA ELDEN VERDİĞİMİZ DİLEKÇEDİR.
İstanbul Taksi Ulaşım A.Ş. Borsa İstanbul’a (BİST) kote olarak yerli elektrikli araç üreticilerinin de dahil edileceği bir yapıda yatırımcılara açılıp ülkemiz için yaklaşık  100 milyar TL değer oluşturacaktır.
İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş ; İSTANBUL TAKSİ SAHİPLERiNE , İSTANBUL TAKSİ ŞOFÖRLERİNE, İSTANBUL HALKINA AİT OLACAKTIR.

İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş.‘NİN KURULMASI TEKLİFİ

 

 

DILEKCE NO:833791
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM DAİRE BAŞKANLIĞI’NA

KONU: İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş.‘NİN KURULMASI TEKLİFİ

DURUM TESPİTİ:

2008 YILINDA İ.B.B. TARAFINDAN TAKSİ-DOLMUŞ YÖNERGESİ İLE BELİRLENEN TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ KURULMASI VE İŞLETİLMESİ İŞİ 2011 YILINDA İBB İŞTİRAKLERİNDEN BİRİ OLAN İSPARK A.Ş YE İBB MECLİS KARARI İLE VERİLMİŞTİR.

İSTANBUL’DA TAKSİ ULAŞIMI SADECE BİR OTOPARK SORUNU OLARAK GÖREREK İSPARK GİBİ BİR OTOPARK İŞİ YAPAN FİRMAYA TAKSİ ULAŞIMININ TÜM YETKİSİNİ VERMEK YAPILAN EN BÜYÜK STRATEJİK HATA VE TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ İŞİNİ İHALE AÇARAK İSRAİL-AMERİKAN FİRMASINA TEKEL OLUŞTURACAK ŞEKİLDE DİĞER YERLİ TAKSİ ÇAĞRI VE İŞLETME FİRMALARINI HİÇE SAYARAK SERBEST PİYASADA DA YÖNERGE İLE YASAKLAYARAK İ.B.B DE İHANETİN PARALEL DEVLET YAPILANMA TERÖR ÖRGÜTÜ FETO NUN İBB DEKİ İHANETİN TAM ADIDIR.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ:

İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş. ADINDA İBB BÜNYESİNDE İBB NİN İŞTİRAKİ OLACAK ŞEKİLDE FİRMA KURULMALI VE İSPARK A.Ş DEN YETKİ ALINARAK BU FİRMAYA İSTANBUL TAKSİ İLE İLGİLİ TÜM YETKİ (YENİ T TİCARİ TAKSİ PLAKASI İHALESİ AÇMA DAHİL) VERİLMELİDİR.

BU FİRMAYA İBB YÜZDE 10(ON),İSTANBUL TAKSİ PLAKA SAHİPLERİ YÜZDE 20(YİRMİ),İSTANBUL TAKSİ ŞOFÖRLERİ YÜZDE 40 (KIRK) ,İSTANBUL TAKSİCİLER ESNAF ODASI(İTEO) YÜZDE 10 (ON) İSTANBUL TAKSİ’SİNİ ÜRETECEK OLAN YERLİ ARAÇ FİRMASI YÜZDE 10(0N) KALAN YÜZDE 10 İSE HALKA ARZ EDİLMELİDİR.

İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş. 2000 YENİ T PLAKASI İHALESİ AÇARAK TANESİ 1.5 MİLYON TL DEN 3 MİLYAR TL LİK NAKİT SERMAYE İLE YERLİ ELEKTRİKLİ GÜVENLİK KABİNLİ İSTANBUL TAKSİ’SİNİ ÜRETECEK FİRMAYA ORTAK OLUNMALIDIR.

İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş BÜNYESİNDE İŞLETİLECEK OLAN TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ YERLİ AKILLI TABLET TAKSİMETRE İLE DİĞER TÜM ÇAĞRI MERKEZLERİNİN DE ENTEGRE OLACAĞI SİSTEM İÇİNDE BÜTÜNLEŞMELİ 134 SADECE TAKSİ ŞİKAYET HATTI OLMALIDIR..

İBB İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş. İÇİNDE DEVLET SORUMLULUĞUNU ÜSLENEN GÜVENLİK AMAÇLI STRATEJİK AMAÇLA HAREKET ETMELİDİR. ÜRETİLECEK OLAN YERLİ GÜVENLİK KABİNLİ ELEKTRİKLİ TAKSİLERİN VE İÇİNDE YERLİ TAKSİ UYGULAMALARININ DÜNYAYA HAKİM OLMASINI YURTDIŞINA SATIŞINDA DA ÖNCÜ OLMALIDIR. İBB ONAYLI TAKSİ İŞLETMEK İSTEYEN FİRMALARDA BİRDEN FAZLA T PLAKASI SATIN ALABİLMELİDİR. VE T PLAKASI TAKSİ İŞLETMEK İSTEYEN FİRMALAR KAMU ALANLARINDA DA TUHİM ONAYLI TAKSİ DURAĞI AÇABİLMELİDİR.
İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş İSPARKIN İŞLETTİĞİ UMUMA AÇIK TAKSİ DURAKLARINI 7/24 İŞLETMELİDİR.

İSTANBUL TAKSİ ULAŞIM A.Ş NİN BÜNYESİNDE YOL YARDIMI ACİL YARDIM VE DENETİM ARAÇLARI ELEKTRİKLİ ARAÇLARI OLMALIDIR. DİĞER ESNAF DURAKLARINI DA ZABITA İLE BERABER EŞGÜDÜMLÜ DENETLEMELİDİR.

TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ

HÜSEYİN OBRUK

SON SÖZ: RABBİM ALLAH’IN KARŞISINDA DÜNYEVİ HİÇBİR MAKAMIN BİR HÜKMÜ YOKTUR.