Esenyurt’ta taksi şoförü dehşeti

Ağu - 07
2021

Esenyurt’ta taksi şoförü dehşeti

İstanbul Esenyurt’ta taksi sürücüsü, otomobili hareket ettiremeyen kadın sürücü adayına sözlü saldırıda bulundu. Kendisi ile tartışan direksiyon öğretmeninden hıncını alamayan şoför, meslektaşları ile beraber bu sefer eğitim aracının önünü kesti. Taksici ile direksiyon öğretmeni arasında yaşanan tartışma vatandaşların araya girmesi ile son buldu.

Olay, dün sabah saatlerinde Esenyurt Koza Mahallesi’nde meydana geldi. Bir kadın sürücü adayı, eğitim aldığı sırada rampada otomobilini kaldırmakta zorlandı. Kadını bekleyen taksi sürücüsü ise duruma sinirlenerek korna çalmaya başladı.

Sabredemeyen taksi şoförü, aracından inip kadın sürücünün yanına giderek hakaret etmeye başladı. Küfürlere dayanamayan direksiyon öğretmeni ise araçtan inip araya girdi.

Taksici ile direksiyon öğretmeni arasında yaşanan tartışma vatandaşların araya girmesi ile son buldu. İlerleyen dakikalarda taksi şoförü, durumu meslektaşlarına haber verdi.

Toplanan taksi şoförleri, eğitim aracını bulup, önünü kesti. Direksiyon öğretmeni öğrencisini korumak adına kapıları kilitleyip, araçtan indi. Taksi şoförü direksiyon öğretmenine hakaret edip, aracına kaput kısmına vururken, tartışma yine vatandaşların araya girmesi ile son buldu. Yaşananlar başka bir sürücü tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Taksi sürücüsü E.Ö., ile direksiyon eğitmeni arasında yaşanan ilk tartışma ise başka bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. İlk tartışmada taksi sürücüsü ile direksiyon eğitmeninin yumruk yumruğa kavga ettiği ortaya çıktı. Görüntülere 2 tarafında birbirinin boğazına sarıldığı ve direksiyon öğretmeninin taksiciye kafa attığı anlar yansıdı.

“BENİM ÜZERİME SALDIRDI”

Taksi sürücü E.Ö., direksiyon eğitmeninin kendisine saldırdığını söyleyerek, “Ben durumu kendisine izah ederken, kendisine sağdan izah et dedim. Kendisi sağdan devam etmeyip bana bağırdı çağırdı. O esnada bağırdığı için el frenini çektim, öne geldi. Ben olayı sakinleştireyim derken, o benim üzerime saldırdı. Agresifti birbirimize girdik. O da boğazımı sıktı. İlk başta ben tektim, arkadaşlarım beni o durumda görünce geldi. Hatta kaza yaptığımı sandılar” dedi.

TAKSİ SÜRÜCÜLERİNE CEZA KESİLDİ

Eğitim aracının önünü kesen taksi şoförleri Ö.G., O.D. ve E.Ö., polis ekiplerinin çalışmasının ardından yakalandı. Sürücülere trafiği tehlikeye atmaktan 458 lira para cezası kesilirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce taksicilik yapma ruhsatları iptal edildi.

İ.B.B.; yerli taksi çağrı-işletme firmalarına onlarca yıl lisans vermeyerek İstanbul taksilerinin kurumsallaşmasını, kaliteli, güvenli hizmet vermesini engellemiş ve bunun sonucu İstanbul taksi sektörünün mafyaların, çetelerin,uyuşturucu şebekelerinin eline geçmesine ve de korsan taşımacılık oluşumlarının daha da fazla önünün açılmasına neden olmuştur.

Bir cevap yazın