İmamoğlu’nun yeni projesi için taksici esnafı ne düşünüyor?

Haz - 21
2020

İmamoğlu’nun yeni projesi için taksici esnafı ne düşünüyor?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 5 bin yeni taksi projesini açıkladıktan sonra plaka simsarları tehditvari açıklamalarda bulunmuş, yandaş medyada sık sık taksici esnafı ile plaka sahiplerinin projeye tepki gösterdiğine dair haberler servis edilmişti. Ancak emekçi taksici esnafına göre durum hiç de öyle değil. Esnaf, bu işten rahatsız olanın emekçi taksi esnafının değil, onları sömürmeye çalışan bir grup rantçının olduğunu dile getirdi.

TELE1’in mikrofon uzattığı taksici esnafı, taksi plakalarından rant sağlayan çıkarcı gruplar tarafından sömürüldüklerini, emeklerinin karşılığını alamadıklarını ve bu projede İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun arkasında olduklarını söyledi.

Emekçi Taksici esnafın görüşleri şöyle:

-Geç kalınmış bir karar, sonuna kadar Ekrem İmamoğlu’nun yanındayız.

-Uygulandığı takdirde çok iyi olacağına inanıyorum.

-10 liranın, 5 liranın peşine düşenden hayır gelmez, İmamoğlu’nun arkasındayız.

-Projeye karşı olan taksici esnafı değil, rantçılardır.

-İmamoğlu taksici esnafının sıkıntılarını biliyor

-İmamoğlu galericilerin taksici esnafını nasıl sömürdüğünü çok iyi biliyor.

Taksicilerden Ekrem İmamoğlu’na tehdit

‘Taksicilerin tehdidi’ sonrası İmamoğlu’ndan sert açıklama: Sakın bizi başka şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’a “Belediye Taksilerinin” geleceğini duyurmasının ardından bazı çevrelerden “tehditvari” açıklamalar gelmişti.

İmamoğlu tehditlere “Sakın bizi başka şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar. Plaka fiyatları ile geçim sağlayan rantçılara bu süreci kurban etmeyiz, ettirmeyiz. İstanbul’da düzeni bozucu bir fiile giren her şahıs, karşısında devleti bulacaktır. Yani yasaların İBB’ye verdiği her yetkiyi kullanmaktan imtina etmeyiz” sözleriyle yanıt vermişti.

Bir cevap yazın