İstanbul Taksi Esnafından, Büyükşehir Belediyesine, Kiralık Plaka Tepkisi!

Eyl - 23
2020

İstanbul Taksi Esnafından, Büyükşehir Belediyesine, Kiralık Plaka Tepkisi!

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun daha önce bir televizyon kanalında yaptığı İstanbul’a Kiralık Taksi Projesi, toplanan Ulaşım Koordine Merkezinde kabul edilmeyerek alt komisyona gönderilmişti!

24 Eylül 2020 Perşembe günü yapılacak olan UKOME toplantısında konunun tekrar gündeme getirilmek istenmesi, İstanbul taksicileri tarafından Saraçhane’de ki Büyükşehir Belediyesi Başkanlık binası önünde yoğun katılımla protesto edildi.

İstanbul Havalimanından başlayan konvoy, Vatan Caddesi üzerinde toplanan araçlarla birleşerek belediye binasına doğru hareket etti.

Konvoyun belediye binası önündeki kalabalık grupla birleşmesinden sonra, İTEO Başkanvekili Veli Yurt basın açıklamasında, Özellikle pandemi sürecini yaşadığımız şu dönemde, yangından mal kaçırır gibi ısrarla kiralama olayının gündeme neden getirildiğini merak ettiklerini, taksi esnafının ortak bir akılla İstanbul halkına kaliteli bir şekilde hizmet etmek için adeta belediye binasının önünde kamp kurduklarını ama bir türlü taleplerin yerine getirilmediğini ifade etti.

Sosyal mesafe kurallarına riayet ettikleri gözlenen taksi esnafı, protesto ve basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı..

Bir cevap yazın