İstanbul Taksi Ücretleri 1 TL Oldu! Peki Nasıl?

Nis - 17
2021

İstanbul Taksi Ücretleri 1 TL Oldu! Peki Nasıl?

İstanbul’da yaşayanlara müjdeli var haberimiz var. BiTaksi kampanyası ile İstanbul taksi ücretleri 1 TL oldu. Peki bu kampanya nedir? Nasıl yararlanabilirsiniz?

BiTaksi, Nisan ayında hayata geçireceği yeni projeler ile sektöre ve topluma destek olmaya devam ediyor. BiTaksi, sisteminde kayıtlı olan sürücülerden aldığı hizmet komisyonunu Nisan ayı sonuna kadar kaldırdı. Ayrıca kalabalığa girmek istemeyen ve ilk yolculuğunu yapacak olan kullanıcılar da kredi kartı ödeme yöntemini seçtiği zaman 30 TL’ye kadar olan ücretlendirmeler için yalnızca 1 TL ödeyecek.

BiTaksi’den İstanbul taksi ücretlerine yeni kampanya!

BiTaksi’nin pandemi sürecinde topluma ve sektöre destek için birçok proje hayata geçirdiklerini biliyoruz. BiTaksi’nin CEO’su Kaan Sancaklı, “Geçtiğimiz yıl pandemi başladığında kaldırdığımız hizmet yönlendirme komisyonu ile mart ayı sonuna kadar ekosistemimize ilk desteği sağladık. Akabinde büyük fedakârlıklarla görev yapan sağlık çalışanlarının ev-hastane arasında ki yol masraflarının karşılanması için bir projeye imza attık.” ifadelerini kullandı.

Sürücülerin ve yolcuların sağlığını en ön planda tutarak Türkiye’nin ilk güvenli ve izole yolculuk alternatifi ‘Kabinli Taksi’yi hayata geçirdiklerinin altını çizen Sancaklı, günümüzde artık kolay ve temassız ödeme yapabilmenin önem arz ettiğini belirtti. Bu durumda Android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda NFC teknolojisi kullanılarak İstanbulKart’ı da BiTaksi’ye ödeme yöntemi olarak eklediklerini belirtti.

Ayrıca Nisan sonuna kadar gerçekleşecek olan tüm yolculuklarda ki sürücü hizmet yönlendirme komisyonunun kaldırılmasına ilişkin olarak da uzun ve zorlu pandemi sürecinde ikinci kez atılan bu adımın, sektörü de canlandırmak ve ekosisteme 5 milyon TL daha destek sağlamak adına olduğunu belirtti.

KAYNAK:https://www.teknobh.com/istanbul-taksi-ucretleri-1-tl-oldu-peki-nasil/

Bir cevap yazın