İstanbul Taksi Ücretleri 1 TL Oldu! Peki Nasıl?

Nis - 17
2021

İstanbul Taksi Ücretleri 1 TL Oldu! Peki Nasıl?

İstanbul’da yaşayanlara müjdeli var haberimiz var. BiTaksi kampanyası ile İstanbul taksi ücretleri 1 TL oldu. Peki bu kampanya nedir? Nasıl yararlanabilirsiniz?

BiTaksi, Nisan ayında hayata geçireceği yeni projeler ile sektöre ve topluma destek olmaya devam ediyor. BiTaksi, sisteminde kayıtlı olan sürücülerden aldığı hizmet komisyonunu Nisan ayı sonuna kadar kaldırdı. Ayrıca kalabalığa girmek istemeyen ve ilk yolculuğunu yapacak olan kullanıcılar da kredi kartı ödeme yöntemini seçtiği zaman 30 TL’ye kadar olan ücretlendirmeler için yalnızca 1 TL ödeyecek.

BiTaksi’den İstanbul taksi ücretlerine yeni kampanya!

BiTaksi’nin pandemi sürecinde topluma ve sektöre destek için birçok proje hayata geçirdiklerini biliyoruz. BiTaksi’nin CEO’su Kaan Sancaklı, “Geçtiğimiz yıl pandemi başladığında kaldırdığımız hizmet yönlendirme komisyonu ile mart ayı sonuna kadar ekosistemimize ilk desteği sağladık. Akabinde büyük fedakârlıklarla görev yapan sağlık çalışanlarının ev-hastane arasında ki yol masraflarının karşılanması için bir projeye imza attık.” ifadelerini kullandı.

Sürücülerin ve yolcuların sağlığını en ön planda tutarak Türkiye’nin ilk güvenli ve izole yolculuk alternatifi ‘Kabinli Taksi’yi hayata geçirdiklerinin altını çizen Sancaklı, günümüzde artık kolay ve temassız ödeme yapabilmenin önem arz ettiğini belirtti. Bu durumda Android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda NFC teknolojisi kullanılarak İstanbulKart’ı da BiTaksi’ye ödeme yöntemi olarak eklediklerini belirtti.

Ayrıca Nisan sonuna kadar gerçekleşecek olan tüm yolculuklarda ki sürücü hizmet yönlendirme komisyonunun kaldırılmasına ilişkin olarak da uzun ve zorlu pandemi sürecinde ikinci kez atılan bu adımın, sektörü de canlandırmak ve ekosisteme 5 milyon TL daha destek sağlamak adına olduğunu belirtti.

KAYNAK:https://www.teknobh.com/istanbul-taksi-ucretleri-1-tl-oldu-peki-nasil/

Bir cevap yazın

İstanbulluların bilgisine!

Yeni Taksi Sistemi ile yolcular ve şoför esnafımızın kazanımları neler olacak?

📌Güvenli ve itibarlı bir taksi sistemi kurulacak.

📌Plakalar İBB’ye, yani 16 Milyon İstanbulluya ait olacak, rant ortadan kalkacak.

📌Taksi sayısındaki artış ile taksiye erişim kolaylaşacak.

📌Yolcu ve güzergâh seçme, fazla ücret alma durumları yaşanmayacak.

📌Aracı ve acenteler devreden çıkacak, şikayetler için resmi muhataplar olacak.

📌Düzenli vardiya sistemi ile şoförlerin kendilerine zaman ayırarak, sosyal hayat kaliteleri yükseltilmiş olacak.

📌Şoför ve yolcular panik butonu ile güven içerisinde yolculuk yapacak.

📌Şoförlerin özlük hakları garanti altına alınacak. Sigortaları ve işsizlik primleri tam olarak yatırılacak.

📌Hizmet kalitesi standartları ve sürekli denetimler ile kalite korunacak.

📌Sosyal yardım ve primler ile net 6.622 tl ücret verilecek. Bu sayede sürücüler gelir kaygısı yaşamadan sadece işlerini iyi yapmaya odaklanacak.

📌Araçların sürekli temiz, hijyen kuralları uygulanan ve bakımlı olması sağlanacak.

📌Uygulama ile yolcular yaklaşık ne kadar zamanda varacaklarını ve ne kadar ödeme yapacağını bilecek, verilen hizmeti oylayarak denetim de gerçekleştirmiş olacak.